Randevu ve bilgilendirme için, haftanın her günü 09:00 - 22:00 saatleri arasında (0312) 219 2233 numaralı sabit hattan bizi arayabilirsiniz.

Op. Dr. Burcu Saygan KaramürselKadın Hastalıkları, Doğum ve Perinatoloji (Yüksek Riskli Gebelik Takibi) Uzmanı
Genital Estetik

Vajina Estetiği Ankara

Vajina estetiği son yıllarda yaygınlaşıp vajina görüntüsünden memnun olmayan kadınların başvurduğu bir estetik kaygıdır. Vajina estetiği ile kadınlar öz güvenlerini tazeler ve cinsel ilişkiden daha çok zevk almaları amaçlanır.

Vajina Estetiği Ankara

Vajina Estetiği Nedir?

Vajina Estetiği iç ve dış dudaklar, klitoris ya da vajina içine yapılan çeşitli cerrahi girişimlerin bütününe verilen isimdir. Genital estetik olarak da adlandırılır. Son yıllarda oldukça yaygınlanmıştır. Bu trend ile beraber yeni cerrahi tekniklerde ortaya çıkmaya başlamıştır. Kadınların vajina yenilenmesi yolu ile cinselliklerini ifade etme ve cinsellikten zevk alma konusunun bulunduğu unutulmamamalıdır.

Genital Bölge Anatomisi

Genital bölge anatomisinde kişiden kişiye değişen ciddi farklılıklar olabilir. Ancak genel olarak dışta bulunan dudaklar (labium majus) içte bulunan dudaklar (labium minus) ve üstte ortada klitoris mevcuttur. Genellikle dudaklar altta perinenin en alt kısmına, üstte de klitorise kadar uzanır. Nadiren steroid türü çeşitli ilaçlara bağlı ya da yapısal olarak klitoriste büyüme görülebilir. Klitoris embryonik hayatta erkek penisinin karşılığıdır. Yaklaşık 8000 adet sinir ucu bu bölgede bulunur ve bu sayı erkek cinsel organının yaklaşık 2 katıdır.

Teorik olarak klitoris üzerindeki doku miktarı ne kadar fazla olursa, cinsel uyarılmanın o kadar zor olacağı söylenebilir. Klitorisin hemen alt kısmında küçük dudakların arasında üretra girişi (idrar yolu) onun altında da vajina girişi mevcuttur. Çeşitli cerrahi müdaheleler uygulanarak kadın genital bölge görüntüsünü değiştirmek mümkündür. Bazı müdaheleler sonrasında cinsel fonksiyonlarda da düzelme olmaktadır.

genital estetik ankara

Vajina Estetiği ve Cinsellik

Vajina estetiği sonrası hastaların kendi genital bölgeleriyle daha barışık olmaları cinsel hayatlarına katkı sağlar. Ayrıca klitoris estetiğinde, klitoris üzerindeki fazla dokuların çıkarılması, klitoris duyarlılığını artırarak cinsel hazza katkıda bulunur. Klitoris kadın genital organlarındaki en hassas bölgedir.

Vajina Estetiği Ankara

Vajina Estetiği Ankara muayenehanemize hastalar genellikle, genital bölge görüntülerinden rahatsız olmaları nedeniyle başvururlar. Ayrıca bazen tekrarlayan enfeksiyonlar, cinsel fonksiyon bozuklukları, vajenden gaz kaçırma, idrar kaçırma gibi ek sorunlar da bulunabilir.

Kadınların erkeklerle bir çok konuda eşit haklara sahip olmaya başladığı günümüz toplumunda, cinsel bölge görüntülerini değiştirme özgürlükleri ve cinsellikten zevk alma konusundaki bilinçlenmeleri de toplum tarafından kabul edilmelidir.

Vajina Estetiği Fiyatları 2020

En sık başvurulan vajina estetiği müdahaleler vajinoplasti (vajina daraltma) ve labioplasti (dudak küçültme) operasyonlarıdır. vajina estetiği 2020 yılında ilden ile, doktordan doktora ve yapılan operasyona göre değişmektedir.

Vajina estetiği fiyatları için kliğimizi arayıp bilgi alabilirsiniz. Vajina estetiği operasyonları, daha az sıklıkla mons pubis için liposuction, labium majus ya da minuslara yağ enjeksiyonu, klitoris etrafından doku çıkarılarak duyarlılığın artırılması, lazerle genital cilt yenileme ve kültürel nedenlerle yapılan himenoplasti (kızlık zarı dikilmesi) operasyonları uygulanmaktadır.

vajina estetiği fiyatları

Vajina estetiği ne kadar sürer?

Yapılan operasyona bağlı olmakla beraber işlemler ortalama 30-60 dakika arasında sürmektedir.

Vajina estetiği riskleri var mı?

Her ameliyatta olduğu gibi enfeksiyon, kanama, hematom gibi geçici riskleri bulunmaktadır.

Vajina estetiği sonrası bakım nasıl olur?

Ayakta duş yapılabilir, küvette yıkanmak, yüzmek, spor yapmak uygun değildir. Vajina önden arkaya doğru su tutarak yıkanmalı.

Vajina estetiği olanlarda iz kalır mı?

Genellikle işlemler sonrası iz kalmaz. Çok nadiren genetik yatkınlığı olanlarda iz kalabilir. Estetik cerrahi müdahelelerin toplumda daha çok kabul görmeye başlaması ve kadınların toplumdaki yerinin değişmesiyle daha fazla sayıda kadın genital bölge estetik müdahalelerine ilgi duymaya başlamıştır. Bazı kadınlar ise genital bölgenin görüntüsü ya da şeklinin eşiyle mutlu bir cinsel hayat yaşamasına engel olduğunu düşünmektedir.

Labioplasti Ameliyatı

Labioplasti vajen girişinde normalden iri, geniş, kırışık ve sarkmış durumlarındaki genital iç dudakların kesilerek estetik olarak küçültülmesi ameliyatlarına verilen isimdir. Jinekolog hekimler tarafından vajina estetik ameliyatları içinde yer alan labioplasti ameliyatlarına "iç dudak estetiği" da denilebilmektedir.

Doğal olarak güzel ve estetik görünmek her kadının hakkıdır. Cinsel organın şekilsizliği kişilerin sosyal ortamlarda rahat hissedememelerine, cinsel ilişkide kendilerini iyi hissetmedikleri için ilişkiden haz alamamalarına, ilişkide hazza değil kendi vucutlarındaki eksikliklere konsantre olmaya ve tüm bunların bir sonucu olarak da kolay arkadaşlıklar kuramamalarına neden olabilir. Kadınlar bu gibi sebeplerle labioplasti ameliyatına başvurmaktadırlar.

Vajina Daraltma (Vajinoplasti)

Vajina sıkılığının azalması doğum yapmamış kişilerde dahi cinsel ilişki sırasında boşluk hissi, vajinadan gaz çıkışı ve duyarsızlaşmaya neden olabilmektedir. Özetle bu tür operasyonlar daha önceden doğum yapmamış kişilere dahi uygulanabilir. Vajina estetiği sonrası doğum yapılabilir. Ancak vajina daraltma işlemlerinin doğumları tamamladıktan sonra yapılması daha uygun olur.

Vajina sıkılığının azalması, gevşemesi, esnekliğinin azalması cinsel tatminsizliği, hem kadın hem de erkekte cinsel ilişki sırasında duyarlılık ve his kaybını beraberinde getirmektedir. His kaybı da orgazm olamama sorununu ortaya çıkartabilir. Genişlemiş vajinaya yeniden sıkılık vermek için yapılan ameliyatlara "vajinal daraltma ameliyatları" (vajina sıkılaştırma, vajinoplasti veya vajen daraltıcı operasyon) isimleri verilir.

G Noktası Büyütme (G Shot)

Cinsel ilişki sırasında vajinal orgazmı sağlayan G noktası, cerrahi olmayan, basit bir kollajen enjeksiyonu ile artık büyütülebiliyor. Bu şekilde hem cinsel ilişki daha tatminkar olmakta hem de orgazm olma daha kolay bir hale gelmektedir.

G noktasının belirginleşmesi ve cinsel ilişki sırasında duyarlılığın arttırılması amacıyla uygulanılan G noktası büyütme işlemi “G shot” ve “G shot amplification”, “G spot amplification” isimleri ile de bilinmektedir. Bu bölümde orgazm olma, klitoris ile klitoral orgasm, G noktası ile vajinal (coital) orgasm ve G noktası büyütücü işlemler ile ilgili güncel bilgiler bulunmaktadır. Aslında her iki organın verdiği haz ve orgazm hisleri birbirinden oldukça farklıdır. Klitoris daha çok dış kısımda yer alan ve yüzeyel temas ile orgasmı sağlayan erojen bölgedir.

G noktası, ilk kez 1950 yılında Alman Jinekolog Dr. Ernest Grafenberg tarafından tanımlanmış olan diğer bir erojen bölgedir. Herhalde Dr. Ernest Grafenberg (1981-1957) bilimsel makalesinde bu bölgeyi ilk kez tarif ederken bu bölgeye kendi isminin baş harfinin verileceğinden habersizdi. Çünkü bu bölge, Dr. Grafenberg öldükten sonra “G noktası” adı ile anılmaya başlandı; bu sayede pek çok basın yayın kuruluşları tarafından konu biraz da abartılarak ayyuka çıkarıldı ve mizah konusu oldu.

G noktası İngilizcede "G spot" olarak geçmektedir!

G noktası vajina içinde, üst duvarda, idrar kanalının hemen altında yer alan elle dokunmakla belirgin hale gelen erojen bir bölgedir. Bu bölgede erkekteki prostat bezine karşılık gelen ve vajina içinde salgı üreten “skene bezleri”nin toplu (kümeleşmiş) şekilde yerleşmesinden oluşmaktadır. Bu nedenle G noktasını bir organdan çok bir anatomik bölge olarak görmek daha doğru olacaktır.

G noktası vajina içinde yer aldığından ötürü daha çok vajinal orgazmı sağlayan ana yapıdır. Vajinal orgazma “koital orgazm” (coital orgasm) veya “ilişki sırasında oluşan orgazm” isimleri de verilmektedir.

Bazı bayanlar dışarıdan elle masturbasyon yolu ile veya sürtünerek orgazm olabilmelerine rağmen vajinal (koital) yoldan orgazmı yaşayamamaktan yakınırlar. İlişki sırasında (penis vajina içindeyken) orgazm olamama kişilerde güvensizlik duygusuna, mutsuzluklara, depresyona ve dönem dönem öfke patlamalarına neden olabilir.

Maalesef ülkemizde dahi pek çok bayan partnerine karşı “orgazm taklidi” yaparak durumu kurtarmaya çalışsa da zaman içinde bu durum ciddi sıkıntılara, ilişki problemlerine ve cinsel arzularda azalmalara sebep olabilmektedir. G noktası günümüzde artık büyütülebilmektedir.

Vajina orgazmı sağlayan G noktası (g spot) günümüzde basit bir işlem ile büyütülebilmektedir. G shot adı verilen bu işlemin amacı ilişki sırasındaki orgazmın rahat bir şekilde sağlanabilmesidir. G noktası büyütme işlemi ilk defa ABD’li bir jinekolog olan Dr. David Louis Matlock tarafından uygulanmış ve daha sonra bu uygulama dünyadaki pek çok yerde yaygın hale gelmiştir.

G noktası büyütülmesi işlemi, G noktası olarak bilinen bölgeye kolajen enjeksiyonundan ibarettir. Bu işlem “G shot", "G spot amplification” veya "G spot augmentation" olarak geçmektedir.

G shot için en sık olarak uygulanılan kolajenler arasında “hyaluronik asid” bulunmaktadır. Bazı cerrahlar bu bölgeye yağ enjeksiyonu ile g noktası büyütme işlemi de yapmaktadır. G shot işlemi birkaç dakika kadar süren oldukça basit, cerrahi olmayan, ancak mutlaka deneyim gerektiren bir uygulamadır. Kliniğimizde yaptığımız işlemler genelde lokal anestezi eşliğinde (bölgesel uyuşturma) ile olur. Bu nedenle işlem günü aç karınla gelmenize de gerek yoktur. İşlem sırasında ve sonrasında hastalarımız hiçbir şekilde ağrı hissetmez.

Aynı gün içinde işlemden 6 saat kadar sonra cinsel ilişkiye girmenizde bir sakınca bulunmamaktadır. Eğer şehir dışından gelecekseniz, işlemden hemen sonra yola çıkmanızda bir sakınca bulunmamaktadır. İstirahate de gerek yoktur.

Klitoris Çevresi Doku Çıkarılması (Hoodectomy)

Klitoris cinsel ilişki sırasında “aynı erkeğin penisi gibi” içi kanla dolarak şişer. Klitoris içeriğindeki sinir yoğunluğundan dolayı oldukça hassastır ve kadınlarda orgazmı sağlayan ana organdır. Klitorisin kanlanımının artışı ile oluşan orgazma “klitoral orgazm” adı verilir. Bu cerrahi ile klitoris etrafındaki cilt katmanlarının çıkarılarak, klitorisin daha duyarlı hale getirilmesi ve böylece, cinsel uyarılmanın daha fazla olması amaçlanmaktadır. Ayrıca klitoris görüntüsünün düzeltilmesi için de uygulanabilir. Bu tür cerrahide mümkün olduğu kadar klitorisin uzağında kalınarak klitoris çevresinde skar oluşumu engellenmelidir. Bu tür cerrahi işlem,lokal anestezi altında ya da sedasyonla uygulanabilmektedir.Şehir dışından gelen hastalar, aynı gün yola çıkabilirler.

Himenoplasti

Kültürel ya da dini nedenlerle, bütünlüğü bozulmuş olan kızlık zarına yapılan cerrahi müdaheledir. Bu hastaların bir kısmını çocukluk ya da genç kızlık döneminde cinsel saldırıya uğramış olanlar oluşturur. Hastaların bu kararı vermesi genellikle evlilik öncesi döneme rastlar. Ancak evlilik öncesi dönemi beklemeden kalıcı olarak kızlık zarının eski bütünlüğüne kavuşturulması basit bir cerrahi prosedür ile mümkündür. Bu konu ile ilgili detaylı bilgiye Kızlık Zarı Dikimi başlığından ulaşabilirsiniz.

Hasta Görüşleri
Tüm Görüşler
SORU SOR

* Lütfen form alanlarını giriniz, bilgileriniz gizli tutulmaktadır.

Op. Dr. Burcu KaramürselOp. Dr. Burcu Saygan KaramürselKadın Hastalıkları, Doğum ve Perinatoloji (Yüksek Riskli Gebelik Takibi) Uzmanı
0312 219 22330545 219 2234
  1. Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel
  2. Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel
  3. Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel